Izolacja natryskowa jest nanoszoną hydro dynamicznie cieczą na właściwie przygotowane podłoże. Stosowane do tego urządzenia dwu-składnikowego dozowania zapewniają dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kilku sekund ciecz rozpręża się ponad 12-krotnie jednocześnie przekształcając się w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej, tworzącą już jednolitą, bezszwową strukturę zewnętrznego poszycia dachu.

izolacja-dachow-04
izolacja-dachow-05
izolacja pianka poliuretanową dachu płaskiego eco izolacje gdansk-6

ZERO WOLNYCH PRZESTRZENI

Natrysk pianką to rozwiązanie bardzo praktyczne. Pianka izolacyjna nakładana  metodą natryskową to ogromna precyzja w dotarciu do każdej szczeliny. W ciągu kilku sekund po naniesieniu pod wysokim ciśnieniem na izolowaną powierzchnię pianka  zwiększa swoją objętość nawet 12 razy, dzięki czemu wypełnia dokładnie każdą przestrzeń. W takim przypadku –  nie ma mowy o żadnych mostkach termicznych lub braku ciągłości izolacji.

CZAS TO PIENIĄDZ!

Kolejną zaletą natrysku pianką poliuretanową to ekspresowy czas wykonania takiej izolacji. Aplikacja piany na powierzchnie ok 150 m2 wraz z warstwą zabezpieczającą przed UV to raptem 2 dni, wymiana cieknącego dachu metodą tradycyjną to kilka tygodni prac oraz strata pieniędzy na wywóz i utylizacje zdejmowanego poszycia.

DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ

Dla systemu dachowego mają zastosowanie wyłącznie produkty o podwyższonej gęstości (większej niż przy styropianie, natryskowej piance ściennej czy pianach stosowanych wewnątrz poddasza). Powierzchnia izolacyjna z łatwością wytrzymuje naciski chodzenia i standardowe czynności konserwacyjne. Pomimo tego, że waga systemu w odniesieniu do metra kwadratowego nie jest duża, jego wewnętrzna struktura zapewnia odpowiednie parametry wytrzymałości na nacisk czy rozciąganie.

NOWOCZESNA ALTERNATYWA

Nasze systemy żelują w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. Raptowne pęcznienie i stygnięcie zapewnia gazoszczelną, suchą i powiązaną z podłożem monolityczną warstwę termo i hydro- izolacyjną. Poliuretan jest materiałem lekkim, dzięki czemu nie przeciążamy konstrukcji dachowej. Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie od ponad 35 lat na zewnętrznych połaciach dachowych nowo powstających i remontowanych obiektów. Powszechnym skutkiem dla użytkowników naszych systemów izolacji natryskowej dachu jest redukcja kosztów grzewczo-klimatyzacyjnych o 30% do 70% w skali roku oraz wyeliminowanie nakładów na okresowo częste wymiany lub remonty tradycyjnych, izolacyjnych pokryć dachowych.