IZOLACJA FUNDAMENTÓW

Piana zamkniętokomórkowa to najskuteczniejsza metoda na izolację fundamentu.

Przez podłogę ucieka stosunkowo niewiele ciepła, jedynie około 10%. Jednak jest to bardzo istotny fragment budynku przy którym należy zadbać o szczelną izolację przeciwwilgociową. Gęsta pianka o strukturze zamkniętych komórek pełni tutaj rolę bariery hydroizolacyjnej, która nie pozwala wodzie przedostanie się do muru. Niskonasiąkliwość materiału zapewnia ochronę przed skraplaniem się wody na wewnętrznych ścianach budynku. Nie pozwala na pojawianie się zawilgoceń w piwnicy a w konsekwencji grzybów, pleśni i nieprzyjemnego zapachu.

Najlepszy izolator

W budownictwie mieszkaniowym piankę zamknięto-komórkową stosuje się głównie przy termoizolacji fundamentów oraz stropów piwnic. Rekordowa przewodność termiczna (λ) na poziomie 0,022 W/(mK), wszechstronność oraz trwałość materiału stawia piankę na szczycie listy produktów izolacyjnych. Dzięki nowoczesnej technice aplikacji i zdolności nawet 12-krotnego pomnożenia objętości dokładnie wypełnia aplikowaną powierzchnie i gwarantuje brak mostków termicznych.

Czas to pieniądz

Kolejną zaletą natrysku pianką poliuretanową to ekspresowy czas wykonania takiej izolacji. Nie zajmiemy Ci dużo czas - czas natrysku poddasza z dachem o powierzchni w sumie 150m2 to raptem 1 dzień!

Trwałe rozwiązanie

Ze względu na ograniczoną żywotność stosowanych tradycyjnie technologii, zatracających z czasem swoje pierwotne właściwości izolacyjne bardzo szybko, czas zwrotu kosztu inwestycji poniesionej na rzecz tego rodzaju termoizolacji może okazać się dłuższy niż termin konieczności wykonania kolejnej modernizacji.

Żywotność raz poprawnie położonej izolacja z piany poliuretanowej określa się na co najmniej 50 lat, co maksymalnie wydłuża okres między modernizacją cieplną.

Nie tylko fundamenty

Pomimo, że pianka zamkniętokomórkowa jest najlepszym izolatorem dla fundamentów znajduje zastosowanie w innych częściach budynku. Duża wytrzymałość na naprężenia ściskające i rozciągające znajduje swoje zastosowanie również na dachu budynku czy stropu piwnicy.

DOBRY PRODUKT TO DOBRA INWESTYCJA

Najważniejszą zmianą w nowoczesnych piankach jest brak wykorzystania w produkcji związków niebezpiecznych dla człowieka jak np. cyklopentanu, 141B, C-PentaBDE, formaldehydu, które były stosowne w przeszłości a obecnie stosują jest producenci tańszych pianek. Dzięki użyciu pianki dobrej jakości mamy pewność, że substancje w niej zawarte są bezpieczne w kontakcie z człowiekiem. Duża liczba otwartych komórek zapewni dobrą wentylacje drewna. Poza ochroną zdrowia taka izolacja na pewno spełnia deklarowane parametry termoizolacyjne dzięki czemu poczujemy komfortową temperaturę w domu.

Pianka piance nie równa

Warto wiedzieć, że pianka poliuretanowa różnią się od siebie jakością. Różni producenci oferują pianki o różnych parametrach. Ponad 30 lat rozwoju piany poliuretanowej skutkuje szeroką ofertą produktów, różnej jakości.

Nowoczesny produkt
 charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, klasą palności na poziomie „E” czy wysoką liczbą otwartych komórek - w ponad 90%.