HYDROIZOLACJA DACHU

Piana zamkniętokomórkowa to najskuteczniejsza metoda na hydroizolację i ocieplenie dachu.

Izolacja natryskowa jest nanoszoną hydrodynamicznie cieczą na właściwie przygotowane podłoże. Stosowane do tego urządzenia dwu-składnikowego dozowania zapewniają dokładne wypełnienie najmniejszych szczelin. W ciągu kilku sekund ciecz rozpręża się ponad 30-krotnie jednocześnie przekształcając się w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej, tworzącą już jednolitą, bezszwową strukturę zewnętrznego poszycia dachu.

Zero wolnych przestrzeni

Natrysk pianką to rozwiązanie bardzo praktyczne. Pianka izolacyjna nakładana metodą natryskową to ogromna precyzja w dotarciu do każdej szczeliny. W ciągu kilku sekund po naniesieniu pod wysokim ciśnieniem na izolowaną powierzchnie pianka zwiększa swoją objętość nawet 30 razy, dzięki czemu wypełnia dokładnie każdą przestrzeń.

W takim przypadku - nie ma mowy o żadnych mostkach termicznych!

Czas to pieniądz

Kolejną zaletą natrysku pianką poliuretanową to ekspresowy czas wykonania takiej izolacji. Nie zajmiemy Ci dużo czas - czas natrysku poddasza z dachem o powierzchni w sumie 150m2 to raptem 1 dzień!

Duża wytrzymałość

Dla systemu dachowego mają zastosowanie wyłącznie produkty o podwyższonej gęstości (większej niż przy styropianie, natryskowej piance ściennej czy pianach stosowanych wewnątrz poddasza). Powierzchnia izolacyjna z łatwością wytrzymuje naciski chodzenia i standardowe czynności konserwacyjne. Pomimo tego, że waga systemu w odniesieniu do metra kwadratowego nie jest duża, jego wewnętrzna struktura zapewnia odpowiednie parametry wytrzymałości na nacisk czy rozciąganie.

Nowoczesna alternatywa

Nasze systemy żelują w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. Raptowne pęcznienie i stygnięcie zapewnia gazoszczelną, suchą i powiązaną z podłożem monolityczną warstwę termo i hydro- izolacyjną. Poliuretan jest materiałem lekkim, dzięki czemu nie przeciążamy konstrukcji dachowej. Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie od ponad 35 lat na zewnętrznych połaciach dachowych nowo powstających i remontowanych obiektów. Powszechnym skutkiem dla użytkowników naszych systemów izolacji natryskowej dachu jest redukcja kosztów grzewczo-klimatyzacyjnych o 30% do 70% w skali roku oraz wyeliminowanie nakładów na okresowo częste wymiany lub remonty tradycyjnych, izolacyjnych pokryć dachowych.

Końcowa powłoka ochronna

Po zainstalowaniu odpowiedniej warstwy piany poliuretanowej następuje kolejny natrysk w postaci ochronnej powłoki silikonowej. Jej zadaniem jest zabezpieczenie warstwy poliuretanu na dachu przed promieniami UV, mechanicznymi uszkodzeniami i zarazem dodatkowe wzmocnienie funkcji hydro-izolacyjnej. System charakteryzuje się ekstremalnie niskim poziomem nasiąkliwości, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wyjątkową żywotnością w długotrwałym użytkowaniu.

Nie tylko na dach

Pomimo, że pianka zamkniętokomórkowa jest najlepszym izolatorem dla fundamentów znajduje zastosowanie w innych częściach budynku. Duża wytrzymałość na naprężenia ściskające i rozciągające znajduje swoje zastosowanie również na fundamentach budynku czy stropu piwnicy.

DOBRY PRODUKT TO DOBRA INWESTYCJA

Najważniejszą zmianą w nowoczesnych piankach jest brak wykorzystania w produkcji związków niebezpiecznych dla człowieka jak np. cyklopentanu, 141B, C-PentaBDE, formaldehydu, które były stosowne w przeszłości a obecnie stosują jest producenci tańszych pianek. Dzięki użyciu pianki dobrej jakości mamy pewność, że substancje w niej zawarte są bezpieczne w kontakcie z człowiekiem. Duża liczba otwartych komórek zapewni dobrą wentylacje drewna. Poza ochroną zdrowia taka izolacja na pewno spełnia deklarowane parametry termoizolacyjne dzięki czemu poczujemy komfortową temperaturę w domu.

Pianka piance nie równa

Warto wiedzieć, że pianka poliuretanowa różnią się od siebie jakością. Różni producenci oferują pianki o różnych parametrach. Ponad 30 lat rozwoju piany poliuretanowej skutkuje szeroką ofertą produktów, różnej jakości.

Nowoczesny produkt
 charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, klasą palności na poziomie „E” czy wysoką liczbą otwartych komórek - w ponad 90%.